Ušetříme vám na elektřině
a plynu tisíce korun ročně!

Ušetříme vám na elektřině
a plynu tisíce korun ročně!

Před více než 14 lety jsme se rozhodli vstoupit na trh s energiemi.
Pomáháme lidem i společnostem zajistit fér podmínky od různých dodavatelů.
Našim klientům jsme ušetřili již desítky milionů korun!

Nejférovější kalkulačka
elektřiny a plynu na českém internetu

Pro mnoho spotřebitelů představuje dlouhodobý poskytovatel energie symbol stability, bezpečnosti a férových podmínek. V průběhu poslední dekády ale došlo ke změnám v energetickém odvětví a váš současný dodavatel nemusí nyní nabízet nejvýhodnější ceny pro koncového zákazníka.

Pokud jste změnu dodavatele neřešili více jak 2 roky, 
je na čase situaci na trhu s energiemi prověřit.

Snadno a rychle porovnáte nabídky 
dodavatelů elektřiny a plynu.

Zajistíme změnu a komunikaci s novým 
dodavatelem energií.

Zajímá vás cena plynu?

Porovnání cen plynu je klíčové pro dosažení finanční efektivity 
a optimalizace nákladů v domácnosti nebo podnikání. Různí dodavatelé nabízejí rozdílné tarify a smluvní podmínky, 
a porovnáním cen lze identifikovat nejvýhodnější nabídky.

Spočítat plyn

Zajímá vás cena elektřiny?

V posledních letech se stala cena elektřiny klíčovým faktorem pro domácnosti i podniky. Pravidelné porovnávání cen elektřiny tak nejen pomáhá dosahovat finančních úspor, ale také podporuje udržitelnější a energeticky efektivnější volby.

Spočítat elektřinu
Šetříme peníze našich
klientů už více než 15 let!

Od roku 2009 zajišťujeme kompletní poradenství a servis od srovnání cen energií přes změnu dodavatele až po právní služby. Díky našim bohatým zkušenostem se tak v oblastech energetického a právního poradenství řadíme mezi jedničky trhu.

+

Srovnáváme ceny více než 20 dodavatelů, abychom vám mohli nabídnout tu nejvýhodnější nabídku.

%

Podle našich zkušeností přeplácí na energiích více než 80 % domácností. Nebuďte další z nich.

Našim klientům šetříme v průměru tisíce korun ročně. Firmám jsme schopni šetřit i desítky tisíc ročně.

+

Za dobu našeho působení jsme pomohli ušetřit více než dvacetitisícům zákazníků.

Chcete dostávat ty nejnovější
informace o cenách energií?
Získávejte pravidelné a aktuální informace o nových trendech v energetickém sektoru, výhodných nabídkách a exkluzivních akcích, které využijete pro optimalizaci svých energetických nákladů.
Email byl úspěšně uložen. Děkujeme!

Individuální přístup

Na základě kontaktování, nebo nahrání faktury vám zpracujeme individuální cenovu nabíku přímo na míru

Jak to funguje?

 1. Kontaktujte nás s vaší aktuální fakturou za elektřinu nebo plyn.
 2. Připravíme nabídku speciálně pro vás, s ohledem na vaše individuální potřeby a možnosti.
 3. Poradíme vám, jak dále postupovat pro zajištění nejlepších cen a optimalizaci vašich energetických nákladů.
Snižte své náklady za energie jednou pro vždy.
Každý je ve svém oboru profesionál a na energie jsme to my.

V oborů energií pracujeme už více jak 14let. Díky tomu máme dnes největší zastoupení dodavatelů v České Republice a jsme schopni najít na trhu ty nejlepší možné ceny energií. Našim klientům jsme ušetřili již desítky milionů korun!

U našich partnerů mezi které patří největší dodavatele v ČR zajišťujeme individální cenové podmínky.

Díky ne-závislosti na dodavateli si klient může vybrat dodavatele dle svého uvážení. Jsme partnerem, který Vám ukáže jaké máte možnosti na trhu včetně neveřejných nabídek.

 • Každý klient je unikátní a my to respektujeme. Pošlete nám vaši aktuální fakturu za elektřinu nebo plyn a my pro vás připravíme individuální cenovou nabídku. Naše dlouholeté partnerství s největšími dodavateli elektřiny a plynu v České republice nám umožňuje získat pro vás ceny, které nejsou běžně dostupné.

 • Díky naší schopnosti zajistit individuální ceny u dodavatelů, jsme schopni výrazně snížit vaše výdaje na elektřinu a plyn. To vám umožní investovat ušetřené prostředky do dalšího rozvoje vašeho podnikání.

 • Pokud jste velkoodběratelem, nabízíme vám službu externího energetika, která zahrnuje nejen optimalizaci vašich nákladů na energie, ale také poradenství v oblasti energetické efektivity a možností dalšího snižování spotřeby.

S čím vám
můžeme poradit?
Našim cílem je minimalizovat vaše náklady
za energie na základě vašich specifických
preferencí. Mezi naše služby patří:
 Vyhledání nejvýhodnější ceny.
 Zajištění přepisu odběrného místa.
 Nastavení správné distribuční sazby.
 Online měření energií.
Kdo s námi již ušetřil?

Recenze byly získány přímo od klientů porovnanienergii.cz

Bytové družstvo

S panem Strakou máme mnohaleté zkušenosti. Dáváme společně dohromady výběrové řízení pro více jak 700 odběrných míst od různých dodavatelů na trhu. V průběhu naší spolupráce se nám společně podařilo vyjednat hromadnou fakturaci přímo do našeho informačního systému, což nám ušetřilo mnoho provozních nákladů. Určitě budeme spolupracovat i do budoucna.

Milan B.

Energetik bytového domu

Pekárna

S touto firmou spolupracujeme opakovaně již řadu let a jelikož neustále sledují změny na trhu, jsou schopni zajistit individuální cenové nabídky od různých dodavatelů a tím využít konkurenčního prostředí energetického trhu k dosažení té nejlepší ceny pro dané období. Pro nás jsou náklady za energie v rámci výroby našich pekařských produktů stěžejní, takže jsme s jejich službami nadmíru spokojeni a můžeme je vřele doporučit.

Martin M.

Jednatel společnosti

Domácnost

Díky spolupráci s touto společností a jejich právním oddělením, se nám podařilo vymoci nezaplacené přeplatky za energie a následně předčasně ukončit nevýhodné smlouvy. Jednání se zástupci této firmy bylo vždy velmi vstřícné, přátelské a profesionální. Na základě této zkušenosti už nikdy nebudu věřit jakýmkoliv podomním prodejcům a v oblasti energií se budu již výhradně obracet na tuto společnost.

Hana H.

Odběratelka plynu a elektřiny

Správce nemovitostí

S panem Strakou a jeho firmou spolupracujeme od roku 2013 a díky výborné zkušenosti spousta našich klientů využívá jejich služby. Předáváme na ně požadavky v rámci energií a my díky tomu máme ulehčenou svojí práci. Navíc nám zajišťují vyúčtování ke konci roku, tím pádem můžeme jednoduše rozúčtovávat náklady na energie bez dohadných položek.

Martin R.

Správce více než 1000 bytových jednotek

Podnikatel sklář

S touto společností spolupracujeme spoustu let. Plyn využíváme pro technologické zpracování skla, takže je pro nás stěžejní cena této komodity. Díky práci této společnosti jsme schopni vždy vyjednat zajímavé individuální ceny u různých dodavatelů. Podařilo se nám i díky jejich práci překonat energetickou krizi za několikanásobně nižší ceny energií, než naše konkurence, což nám poskytlo velkou konkurenční výhodu. Každý by měl předávat určité činnosti na profesionály v daném oboru.

Michal M.

Majitel firmy

Předseda SVJ

Po zřízení plynové kotelny jsme se amatérsky nechtěli zabývat výběrem dodavatele plynu. Oslovili jsme doporučenou firmu pod vedením pana Straky,který se nás osobně ujal. Po doporučení a zprostředkování smlouvy jsme vždy firmou osloveni před koncem platnosti snlouvy s dodavatelem a pan Straka nám nabízí již několik let vhodného poskytovatele se zajištěnou individuální cenou.Navíc je schopen zajistit mimořádné vyúčtování ohledně rozúčtování nákladů vlastníkům za účetní rok. Po dlouholeých zkušenostech zodpovědně firmu doporučuji.

Jiří K.

Předseda společenství vlastníků

Porovnejte nabídky dodavatelů
energií za méně než 3 minuty.
Jednoduchý a přehledný způsob, jak okamžitě srovnat dostupné nabídky od různých dodavatelů.
Vyplníte pár základních údajů a zbytek vyřešíme my.
Nenechte své finance uplavat
ve zbytečných nákladech na energie

Zde vám přinášíme užitečné rady, tipy a triky, jak optimalizovat spotřebu elektřiny a plynu. Nejenže vám pomůžeme snížit měsíční náklady na energie, ale zároveň poradíme s nejčastějšími dotazy našich klientů.

Jak postupovat

Při komunikaci s dodavatelem energií můžou nastat různé nepředvídatelné situace. V této sekci naleznete odpovědi na ty nejčastější znich.

 • Nemáte správné údaje o spotřebě na svém účtu za energie? Nezoufejte! Zde je snadný postup, jak si stěžovat na nesrovnalosti v ročním vyúčtování od vašeho dodavatele. Pokud se nechcete trápit reklamací sami, jednoduše vyplňte náš formulář a zašlete nám poslední fakturu s chybnými údaji a fotografií měřidla. My se postaráme o vše potřebné za vás.

  Postup reklamace ročního vyúčtování:
  1. Fotografie měřidla: Začněte fotografií aktuálního stavu měřidla.
  2. Reklamační formulář: Vyplňte jednoduchý formulář a popište, co je přesně špatně.
  3. Odeslání dodavateli: Pošlete vyplněný formulář a fotku měřidla na e-mailovou adresu svého dodavatele. Pokud dáváte přednost poště, zašlete vše na sídlo společnosti.
  4. Reakce dodavatele: Teď už jen čekejte na odpověď od svého dodavatele. Pokud se neozve do jednoho měsíce, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme.

 • Máte nárok na vrácení přeplatku od dodavatele energie, ale zatím vám peníze nepřišly? Náš jednoduchý postup vám pomůže získat zpět vaše finanční prostředky. Pokud se nechcete zdržovat jednáním s dodavatelem, stačí vyplnit náš formulář a poslat nám potřebné dokumenty.

  Postup k získání přeplatku:

  1. Kontaktujte dodavatele: Zavolejte nebo napište svému dodavateli energie a zeptejte se, proč vám dosud přeplatek nebyl zaslán. Pozor, někteří dodavatelé přeplatky přenášejí do dalšího smluvního období a nemusí je okamžitě vracet.
  2. Poslední výzva dodavateli: Pokud se dodavatel neozval nebo slíbil zaslání přeplatku, ale stále čekáte, zašlete mu doporučeným dopisem poslední výzvu k úhradě.
  3. Pomoc od ERÚ: Pokud dodavatel neposkytne očekávanou odpověď a peníze stále neobdržíte, doporučujeme se obrátit na Energetický regulační úřad.

 • Nevíte, proč vám dodavatel uložil sankci, a máte pocit, že na ni nemá oprávnění? Níže najdete postup, jak tuto sankci reklamovat. Pokud nám dáte svou důvěru, postaráme se o vše za vás.

  Postup reklamace sankce:
  1. Důvod sankce: Začněte tím, že se spojíte se svým dodavatelem a požádáte ho o vysvětlení, proč vám byla sankce uložena.
  2. Kontrola sankce ve smlouvě: Pokud dodavatel tvrdí, že došlo k porušení obchodních podmínek smlouvy, zkontrolujte samotnou smlouvu s dodavatelem. Podle rozhodnutí Ústavního soudu z 11. 11. 2013 je sankce, která není uvedena přímo ve smlouvě se spotřebitelem, ale pouze v obchodních podmínkách, NEPLATNÁ.
  3. Reklamace: Pokud nenaleznete informaci o smluvní pokutě ve smlouvě, zašlete dodavateli doporučeným dopisem dokument s tímto zjištěním.
  4. Potřebujete pomoc? Cítíte se zmateni, neváhejte nás kontaktovat. Jelikož se jedná o složitější případ, jsme tu, abychom vám pomohli.

 • Máte zkušenost s návštěvou podomního prodejce a chtěli byste získat odbornou pomoc? I v tomto případě vám nabízíme naši asistenci. Když se jedná se o složitější situaci, a nepřejete si řešit celou záležitost sami, dejte nám vědět.

  Postup:
  1. Aktuální situace: Společně si projdeme vaši aktuální situaci, abychom lépe porozuměli vašim potřebám.
  2. Smluvní dokumentace: Zajistíme kompletní smluvní dokumentaci buď přímo od vás, nebo od konkrétní společnosti, která vás navštívila.
  3. Advokátní kancelář: Celý případ konzultujeme s advokátní kanceláří, abychom získali odborný právní pohled.
  4. Řešení: Na základě získaných informací navrhneme konkrétní řešení celé situace pro dosažení optimálního výsledku.

 • Podepsání smlouvy po telefonu může být praktickou a rychlou možností, ale je důležité být obezřetný a dobře se seznámit s podmínkami. Pokud nemáte chuť nebo čas řešit celou věc sami, napište nám, a my se o vše postaráme.

  Postup je jednoduchý:
  1. Aktuální situace: Společně si projdeme vaši aktuální situaci, abychom získali komplexní přehled o všech důležitých faktorech.
  2. Smluvní dokumentace: Buď nám poskytnete potřebné informace, nebo přímo od konkrétní společnosti zajistíme kompletní smluvní dokumentaci a nahrávky, které mohou být relevantní.
  3. Advokátní kancelář: Celý případ konzultujeme s advokátní kanceláří, která má odborné znalosti a zkušenosti, abychom získali profesionální právní perspektivu.
  4. Řešení: Na základě získaných informací navrhneme konkrétní řešení celé situace. Naším cílem je poskytnout vám efektivní a kvalitní pomoc.

 • Pokud jste vázáni smlouvou více než 3 roky a nevíte, za jakých podmínek získáváte energie, je vždy dobré mít někoho, kdo vám poradí a pomůže vám s konzultací smluv. Od roku 2009, kdy byl trh s energiemi otevřen, se v oblasti energetiky hodně změnilo! Nebojte se využít příležitosti našeho BEZPLATNÉHO přezkoumání smluvní dokumentace.

Nenašli jste,
co jste hledali?
Jednoduchý a přehledný způsob, jak okamžitě srovnat dostupné nabídky od různých dodavatelů. Vyplníte pár základních údajů a zbytek vyřešíme my.
Často kladené dotazy

Nový dodavatel energií vám ročně může ušetřit desítky tisíc. Proto je dobré si odpovědět na následující otázky.

 • Vezměte své vyúčtování z minulého období a zadejte údaje do naší kalkulačky. Pečlivě si projděte výsledky porovnání. Zásadním je seznámit se s výhodami a nevýhodami spojenými s různými tarify od vybraných dodavatelů.

 • Zjednodušeně řečeno, pokud by se stalo, že podepíšete smlouvu s menším dodavatelem a ten by náhodou zkrachoval, připojíte se k „dodavateli poslední instance“. U tohoto posledního dodavatele budete moci zůstat až 6 měsíců, abyste měli čas najít si nového dodavatele. Jediné, co by mohlo být trochu složitější, je, jak se budou vracet peníze, pokud máte nějaký přeplatek. Proto doporučujeme být obezřetní a “raději” platit nižší měsíční zálohy, abyste předešli případným potížím.

  Jak ověřit nového dodavatele:
  1. Délka působení na trhu: Delší doba působení na trhu obvykle značí stabilitu. Zjistěte, jak dlouho dodavatel působí v odvětví a sledujte jeho historii.
  2. Recenze a hodnocení: Přečtěte si recenze a hodnocení od zákazníků, kteří jsou s daným dodavatelem již v kontaktu. To vám může poskytnout náhled na jeho spolehlivost a kvalitu služeb.
  3. Komunikace s námi: Jsme odborníci v energetickém odvětví s letitou praxí. Dodavatele vybíráme i na základě debaty s místními energetickými regulačními úřady ohledně stability konkrétního dodavatele.

 • Ano, z těchto důvodů odstoupit můžete a nemusíte čekat tři měsíce jako u výpovědi. S odstoupením od smlouvy vám rádi pomůžeme.

 • Základní odlišnost spočívá v tom, že když máte smlouvu na dobu neurčitou, máte možnost ji ukončit kdykoliv, zatímco u smlouvy na dobu určitou můžete odstoupit pouze v případě, že to stanoví zákon nebo smlouva samotná.

 • Začněte tím, že najdete dodavatele energie, který vám nabídne nejlepší podmínky. Jakmile si vyberete nového dodavatele, podepište s ním smlouvu. Většina nových dodavatelů vám obvykle pomůže s celým procesem přechodu, abyste nemuseli řešit žádné komplikace.

 • Při odstoupení od smlouvy zabere změna dodavatele minimálně 20 dnů. Je ale lepší počítat s větší časovou rezervou. Zmíněných 20 dnů platí od odeslání vyplněné a podepsané smlouvy novému dodavateli, na jejímž základě může být zahájeno převzetí odběrného místa. Lhůta zároveň respektuje čas na zpracování dokumentů (odstoupení, nová smlouva...) dle obchodních podmínek.

 • Nebude. Elektroměr nepatří obchodníkovi, ale distributorovi - ten v dané oblasti, ve které elektřinu odebíráte, zůstává.

 • Naše kalkulačka pracuje s nejnovějšími daty a ceníky od energetických dodavatelů. Na základě zadaných informací o spotřebě a vašich preferencí tak můžeme nabídnout vysoce individualizované nabídky.

 • Standardně distributor stanovuje stav elektroměru a plynoměru odhadem. Lepší a přesnější variantou je nahlášení tzv. samoodečtu distributorovi i původnímu dodavateli.

 • Běžně máte možnost vybrat si mezi bankovním převodem, inkasem, platbou prostřednictvím SIPA či on-line. Pro optimální kontrolu plateb doporučujeme zvolit možnost trvalého bankovního příkazu.

S čím vám
můžeme poradit?
Našim cílem je minimalizovat vaše náklady
za energie na základě vašich specifických
preferencí. Mezi naše služby patří:
 Vyhledání výhodných tarifů a slevy
 Zajištění úspory na fakturách
 Ochrana před cenovými nárůsty
 Zapojení do udržitelné energetiky
Nenašli jste,
co jste hledali?
Jednoduchý a přehledný způsob, jak okamžitě srovnat dostupné nabídky od různých dodavatelů. Vyplníte pár základních údajů a zbytek vyřešíme my.
Nejférovější kalkulačka
elektřiny a plynu na českém internetu
Pro mnoho spotřebitelů představuje dlouhodobý poskytovatel energie symbol stability, bezpečnosti a férových podmínek. V průběhu poslední dekády ale došlo ke změnám v energetickém odvětví a váš současný dodavatel nemusí nyní nabízet nejvýhodnější ceny pro koncového zákazníka. Pokud jste nezměnili dodavatele energie více než 2 roky, je vhodný čas zvážit možnost přechodu k novému dodavateli s výhodnějšími podmínkami.
Nenašli jste,
co jste hledali?
Jednoduchý a přehledný způsob, jak okamžitě srovnat dostupné nabídky od různých dodavatelů. Vyplníte pár základních údajů a zbytek vyřešíme my.

Porovnání cen plynu

Už jenom pár údajů!

Stačí nám sdělit pár informací o vaší spotřebě a my vám sestavíme osobní plán na úspory. Už nikdy nepřeplatíte za energii!
Dům
Byt
Vaření
Ohřev vody
Topení
Nenašli jste,
co jste hledali?
Jednoduchý a přehledný způsob, jak okamžitě srovnat dostupné nabídky od různých dodavatelů. Vyplníte pár základních údajů a zbytek vyřešíme my.

Porovnání elektřiny

Už jenom pár údajů!

Stačí nám sdělit pár informací o vaší spotřebě a my vám sestavíme osobní plán na úspory. Už nikdy nepřeplatíte za energii!
Dům
Byt
Svítím
Ohřívám vodu
Tepelné čerpadlo
Ohřívám a topím

Nenašli jste odpověď?

Využijte náš formulář nebo jednoduše napište e-mail 
na adresu info@porovnanienergii.cz, případně 
nás kontaktujte na telefonním čísle +420 737 225 960.

Provozovna:

Podhorská 377/20, Jablonec Nad Nisou, 466 01

Telefon:

+420 737 225 960

Loading
Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme!