PODOMNÍ PRODEJCI

Daly jsme řeč se sousedkou ...... jejím hlavním tématem byla maminka, která podepsala s nejmenovanou společností v listopadu roku 2018 tzv. „Objednávku o zajištění výhodných dodávek energií“. U kafíčka jsem si ji přečetla a nestačila se divit „výhodnosti“ jejího rozhodnutí. Svým podpisem se zavázala k tomu, že podepíše smlouvu o dodávkách energií s jimi vybraným dodavatelem bez předchozí znalosti cen a dalších podmínek smlouvy.


Je duben 2021 ...... přestože maminka poskytla nejmenované společnosti všechny potřebné údaje a dokumenty, její tehdejší smlouvy pořád běží, přestože již od roku 2019 běžet neměly. Prostě se někde „stala chyba“. Maminka byla ukázněná a dle podmínek neudělala žádné kroky, které by znemožnily zdárně naplnit záměr této „Objednávky“. Její tehdejší smlouvy jí tedy byly stávajícím dodavatelem automaticky prolongovány za ceny podstatně vyšší, než by mohla mít podpisem následných smluv.

Její rozhodnutí z roku 2018 se jí tedy hodně prodražilo. A to není všechno. Pokud by tuto velmi „výhodnou“ Objednávku vypověděla, hrozí jí pokuta 5000,- Kč za každé odběrné místo. Vzhledem k tomu, že se Objednávka týkala elektřiny i plynu, je to tedy 10000,- Kč. Což pro důchodkyni určitě není málo.


Tak prosím držte mamince sousedky palce, stejně jako je držím já, aby se na straně nejmenované společnosti našel někdo rozumný, kdo pochopí, že někdy je lepší přiznat: „Ano, zvorali jsme to“. Co myslíte - jak to dopadne?


Před podomním prodejem je třeba se chránit. Česká obchodní inspekce sama vydala mnoho prohlášení, ve kterých před podomním prodejem důrazně varuje.

Dostali jste se do podobné situace? Zdražil Vám zprostředkovatel oproti původním cenám a vy nemáte zájem o převod odběru k jinému a dražšímu dodavateli?
Pokud si nevíte rady, můžete využít naší bezplatné poradny, nebo se obrátit přímo na Českou obchodní inspekci.

KONTAKTUJTE NÁS

Vyberte pro sebe toho nejlepšího dodavatele energií

Adresa

Podhorská 377/20, 466 01, Jablonec nad Nisou
Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme Vám!

Adresa:

Český spotřebitelský servis energií s.r.o.
Podhorská 377/20
Jablonec nad Nisou
Tel.: +420 737 225 960 (9:00–16:00)
E-mail: strakal@porovnanienergii.cz

 

Mapa