REGULOVANE CENY ENERGIÍ 2021 POD LUPOU

Energetický regulační úřad oznámil 30. 11. 2020 cenová rozhodnutí, kterými každoročně stanovuje výši regulovaných složek cen elektřiny a plynu pro kalendářní rok. Dobrou zprávou je, že v roce 2021 ušetří na energiích domácnosti i velkoodběratelé.


NIŽŠÍ ÚČTY ZA ELEKTŘINU

Díky novým sazbám za regulovanou část ceny elektřiny se blýská na lepší časy většině domácností. Regulovaná složka, která tvoří více než polovinu konečné ceny, klesne v průměru o 1,7 %. Díky tomu se celková roční úspora domácností s vyšší spotřebou může pohybovat až kolem 4 %.

Změny cen jsou však závislé na distribuční oblasti, ve které domácnost elektřinu odebírá. Regulovanou část ceny snížil ERÚ o 2,6 % na území ČEZ Distribuce, o 0,46 % pak na území PREdistribuce. Naproti tomu na území E.ON Distribuce vzroste o 0,28 %.


KOLIK UŠETŘÍME ZA PLYN?

Ještě více ušetří domácnosti za plyn, a to hlavně v případě, pokud plynem nejen vaří, ale zejména topí. Roční náklady na energii zde mohou klesnout až o 7 %. Regulovaná složka ceny plynu se sníží v průměru o 1,6 %. Na příznivější cenové podmínky se přitom mohou těšit nejen domácnosti, ale i velkoodběratelé.

Stejně jako u elektřiny závisí ceny na distribučním území. Maloodběratelům klesne regulovaná složka téměř na celém území ČR kromě Prahy. Zatímco na distribučním území GasNet se jedná o pokles 2,76 % a na území E.ON Distribuce o 0,46 %, regulovaná složka na území Pražské plynárenské Distribuce vzroste o 4,74 %. U velkoodběratelů klesne regulovaná složka až o 3,2 %.

Ušetřit však můžete ještě víc, a to výběrem vhodného dodavatele energií. Srovnáme za vás ceny elektřiny a plynu napříč celým trhem a zdarma zajistíme přechod k novému dodavateli.

Zdroj: Tisková zpráva ERÚ

KONTAKTUJTE NÁS

Vyberte pro sebe toho nejlepšího dodavatele energií

Adresa

Podhorská 377/20, 466 01, Jablonec nad Nisou
Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme Vám!

Adresa:

Český spotřebitelský servis energií s.r.o.
Podhorská 377/20
Jablonec nad Nisou
Tel.: +420 737 225 960 (9:00–16:00)
E-mail: strakal@porovnanienergii.cz

 

Mapa